Nové trendy ve cvičení

Srpen 2021

V tomto článku bych se chtěl zamyslet nad novými trendy, které spočívají v nástupu možnosti přenosu více dat, než jsme byli zvyklí, kdy se nám skype hovor zasekával, kvalita obrazu nebyla ostrá, popřípadě se video celé přerušilo.

To se již dnes změnilo 😊 Tak se nám otevřela nová možnost cvičení a tím si “zavolat” trenéra až k Vám domů na televizi či monitor pc. Tento online trenér nebo také fitness trenér na dálku nově může “přijet” aniž by on či vy jste museli složitě cestovat, ztrácet tím čas, často se zaseknout v koloně nebo také vůbec nepřijet, když nebydlíte poblíž.

Můžete takto být již po práci doma a ihned po skončení tréninku se věnovat již dalším činnostem doma než opět trávit 20-40 minut cestováním. Dále odpadá problém s často vyskytujícím se problémem a to je přeplněnost fitnesscenter v odpoledních hodinách od 15:00 do 19:00, v zimě obzvlášť někdy musíte dokonce čekat na klíček na recepcích aby jste vůbec mohli vstoupit a následně není možnost pro trenéra Vám zajistit dostatečný prostor pro cvičení spolu s pomůckami.

Tento problém naprosto odpadá s online cvičením, kdy za 2-3 měsíční permice jste schopni si koupit naprosto dostačující pomůčky pro cvičení, které budete mít k dispozici ke cvičení bez omezení pro celou rodinu.

Další důvody trendu přesunu cvičení na dálku byla nemožnost během zimních měsíců, chodit do fitka a následné omezení pro vstup do fitness center.

Mnoho profesí se přesunulo do home office, tedy takto si nově může každý zacvičit během dne, kdy to dříve nešlo, ušetří čas a eliminuje možné nakažení nemocemi, před kterými se v dnešní době chráníme. Velkým bonusem je i možnost si svého trenéra vzít s sebou na dovolenou, popřípadě se přestěhovat a nepřestat ve cvičení.

Závěrem, online cvičení nebo skype trénink,  jsou nové trendy dnešní doby, tak jako mnoho profesí přechází do internetového světa i tato služba se stává běžnou součástí i se svými výhodami úspory času, kterou můžeme využít jak pro rodinu nebo sebe samotného 😊

Online trenér Martin